Co to jest fumigacja domu?

Fumigacja inaczej gazowanie domu to najlepsza metoda na zwalczanie szkodników drewna (popularnych określanych jako korniki) polegająca na zastosowaniu do likwidacji szkodników drewna gazu.

Zalety fumigacji domu

Wszechstronnośćw trakcie fumigacji domu gaz przenika przez cały obiekt i dociera we wszystkie miejsca w których mogą znajdować się szkodniki drewna.

Zwalcza wszystkie szkodniki drewna – fumigacja zapewnia skuteczne zwalczanie wszystkich rodzajów szkodników drewna inaczej drewnojadów występujących w Polsce.

Skuteczność – w 100% likwiduje szkodniki drewna, także w tych elementach drewnianych do których nie można zastosować innych metod jak na przykład aplikacja preparatów.

Nie zmienia koloru drewnafumigacja domu jest zabiegiem który ale nie zmienia koloru drewna i nie powoduje jego odbarwień.

Czy fumigacja domu to jedyny sposób na zwalczanie korników w domu?

Fumigacja domu nie jest jedyną metodą na zwalczanie korników (szkodników drewna) w drewnie. Oprócz fumigacjo zastosowanie mają jeszcze preparaty. Te dwie metody mają zastosowanie do zwalczania szkodników w drewnie więźby dachowej, stropach, ścianach, schodach. Pozostałe metody tj. metoda Veloxy i metoda mikrofal stosuje się do małych obiektów wewnątrz domu (meble zabytkowe cenne, ramy obrazów, przedmioty z drewna).

Fumigacja dachu/poddasza domu

Korniki w domu - jakie są ich rodzaje?

Właściciele domów obserwując zniszczenia drewna, wysypującą się mączkę, słysząc skrobanie w drewnie lub znajdując larwy oraz dorosłe chrząszcze zakładają ze mają korniki w domu.

Popularna utarta opinia że mamy korniki w domu jest w przytłaczającej większości przypadków błędna gdyż korniki żerują głównie w drzewach a nie w drewnie obrobionym w naszych domach. Drewno konstrukcyjne czy też meble lub wyposażenie i przedmioty są atakowane przez szkodniki drewna inaczej Techniczne szkodniki drewna lub Drewnojady wśród których dominują dwa gatunki: spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Spuszczel pospolity chrząszcz

Jakie rodzaje szkodników drewna zwalcza się w trakcie fumigacji domu? Czy fumigacja domu likwiduje jaja i larwy drewnojadów?

Fumigacja domu jest zabiegiem który zwalcza skutecznie wszystkie gatunki szkodników drewna (spuszczela pospolitego, kołatka domowego, kołatka upartego, miazgowca parkietowca, zmorsznika czerwonego, wyschlika grzebykorożnego, i inne).

Fumigacja domu likwiduje każde stadium rozwojowe szkodników drewna, a więc jaja, larwy, poczwarki i dorosłe chrząszcze.

Jakie elementy drewniane i jaki rodzaj drewna można gazować w domu, a jaki nie można?

Gazowanie stosuje się do likwidacji szkodników drewna, tak w drewnie liściastym jak i iglastym. Fumigację można stosować do zwalczania owadów w drewnie zarówno wewnątrz domu w drewnie więźby dachowej (słupy podporowe, belki, krokwie, murłaty, płatwie, jętki, legary, etc.), w ścianach, stropach, meblach, galanterii drewnianej, jak i w zewnętrznych elementach drewnianych (tarasy, słupy podporowe zewnętrzne, podbitki drewniane, etc.).

Fumigacja domu drewnianego

Ile czasu trwa fumigacja domu?

Fumigacja domu trwa zazwyczaj od 8 do 12 dni w zależności od wielu czynników w tym rodzaju i kubatury obiektu, ilości drewna, poziomu porażenia przez szkodniki drewna i rodzaju drewna poddanemu zabiegowi, warunków atmosferycznych i przyjętej technologii gazowania.

Ile kosztuje fumigacja domu?

Cena fumigacji domu jest ustalana indywidualnie po przeprowadzeniu analizy obiektu w tym parametrów takich jak kubatura, kształt, zakres doszczelnienia, przyjęta technologia gazowania czy też konieczność monitorowania procesu gazowania przez przeprowadzanie kontrolnych pomiarów stężenia gazu i ewentualnych dogazowań obiektu.